ZASADY KIEROWANIA DO OŚRODKA
Wychowanki do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego są przyjmowane wyłącznie na mocy postanowień sądowych. Rodzice mogą na własną prośbę zgłosić swoje dzieci do Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii.
Procedura kierowania i umieszczania w MOW: postanowienie o umieszczeniu w młodzieżowym ośrodku wychowawczym wydaje sąd rejonowy. Potem, na tej podstawie, Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie wydaje wskazanie do konkretnego MOW. Na podstawie wskazania samorząd wydaje skierowanie. Te dokumenty są opracowywane w wersji elektronicznej, dzięki systemowi teleinformatycznemu Ośrodka Kierowania. W dalszej kolejności samorząd kompletuje dokumenty i wysyła je do naszej placówki. Jednocześnie informacje o konieczności stawiennictwa w MOW otrzymują rodzice/opiekunowie/dom dziecka lub inna instytucja, w której przebywa nieletnia. Najlepiej jak wychowanka dojeżdża do MOW razem z rodzicami lub opiekunami. W innym wypadku zostanie dowieziona przez Policję. Informacje dla rodziców są na stronei internetowej. Wychowanka może być dowieziona do Ośrodka po przesłaniu komplenych i aktualnych dokumentów. Prosimy przed dowiezieniem o ustalenie terminu doprowadzenia.
Wskazania do placówki są wystawiane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie.
www.ore.edu.pl; tel. 22 8759715; e-mail systemkierowania@ore.edu.pl
Skierowanie jest wystawiane przez samorząd w miejscu zamieszkania tj. samorzad powiatowy, prezydenta miasta.
Jeżeli chcą Państwo skierować córkę do naszej placówki pomagamy w załatwieniu formalności.W celu uzyskania informacji prosimy o kontakt z Panią Pauliną Waśniewską tel. 85 7380023.
Procedurę kierowania określa Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 27 grudnia 2011 r. w sprawie szczegółowych zasad kierowania, przyjmowania, przenoszenia, zwalniania i pobytu nieletnich w młodzieżowym ośrodku wychowawczym
Dokumentacja przyjmowanych dziewcząt powinna zawierać:
a. orzeczenie (postanowienie ) sądu rodzinnego o umieszczeniu nieletniego w ośrodku
b. kserokopię wywiadu środowiskowego sporządzonego przez kuratora sadowego
c. kopię opinii Rodzinnego Ośrodka Diagnostyczno-Konsultacyjnego
d. skrócony odpis aktu urodzenia
e. potwierdzenie stałego zameldowania
f. orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego (jeżeli zostało wydane )
g. ostatnie świadectwo szkolne
h. karta zdrowia ucznia
i. karta szczepień
j. potwierdzenie ubezpieczenia w ZUS dot. składek zdrowotnych
k. 2 zdjęcia.
W przypadku braków w dokumentacji Ośrodek zwraca sie do odpowiednich instytucji o ich uzupełnienie.