UKRAINA - MCEiRS w Goniądzu

MŁODZIEŻOWY OŚRODEK WYCHOWAWCZY
im. UNII EUROPEJSKIEJ w GONIĄDZU
Młodzieżowe Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej
Przejdź do treści
Wojna w Ukrainie uderza we wszystkie sfery życia, w tym w instytucje zajmujące się wsparciem młodzieży. Na szczęście placówka resocjalizacyjna w Ukrainie (podobna do młodzieżowego ośrodka wychowawczego) jest bezpieczna. Utrzymujemy na bieżąco kontakt z jej Dyrektorem. Ustaliliśmy wstępnie z nimi  zakres potrzebnego wsparcia na dzień dzisiejszy. Zbieramy potrzebne rzeczy, ale tylko zbiórka pieniędzy pozwoli nam na zakup i wysłanie realnej pomocy. Sami doświadczyliśmy pandemii i wiemy jakie trudności wprowadziła ona w organizacji i bieżącym  funkcjonowaniu w różnych sferach życia. A ich po pandemii dotknęła teraz wojna  Jeżeli ktoś (np. z MOW lub MOS, a mamy prawie 200 placówek w Polsce) chciałby wesprzeć naszą akcję proszę o kontakt. Zachęcamy wszystkich do przesyłania nawet najmniejszych kwot, bo dla nich każda złotówka/hrywna jest na wagę złota.

Kontakt:
Sławomir Moczydłowski
Młodzieżowe Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej
w Goniądzu
+48500017023 slawomir.moczydlowski@mowgoniadz.pl


24 marca 2022 nr. 139
Do dyrektora MCEiRS w Goniądzu
Sławomira Moczydłowskiego
Resocjalizacyjna szkoła zawodowa w Makijowce im. A. S. Makarenko zwraca się do Państwa z prośbą o wsparcie w związku z inwazją rosyjskich sił zbrojnych na terytorium Ukrainy i problemami logistycznymi wynikającymi z tej sytuacji.Nasz ośrodek jest państwową szkołą zawodową dla dzieci, którzy potrzebują szczególnych warunków edukacji i podlega pod Ministerstwo Oświaty Narodowej. Głównym zadaniem naszego ośrodka jest umożliwienie dzieciom prawa do profesjonalnego technicznego kształcenia się, zdobywania zawodu i kwalifikacji zgodnie z ich zainteresowaniami, zdolnościami i stanem zdrowia. W ośrodku edukacji prowadzimy resocjalizacje jak chłopców, tak i dziewcząt, ale na ten moment znajdują się tutaj tylko chłopcy. Biorąc pod uwagę ze nasz ośrodek musi być objęty monitoringiem potrzebujemy kilka kamer i radiostacji dla zabezpieczenia kontroli. Także potrzebujemy proszek do prania, mydło, pastę do zębów, środki higieny osobistej dla chłopców, sprzęt sportowy (siatki dla siatkówki i piłki nożnej, piłki) oraz gry planszowe.
Nasz ośrodek znajduje się pod adresem: vul. Shkilna 5, smt. Balahivka, Oleksandrivsky rayon, Kirovagradska obl.
Z góry serdecznie dziękujemy!
Wykonujący obowiązki dyrektora Руслан ЧОРНОМОР
24 marca 2022 nr. 139

Vocational school for resocialization in Makijowka kindly requests support and as-sistance in the face of Russian military invasion on the Ukrainain territory and logi-stical problems occuring as a result of this situation. Our facility is a public vocatio-nal school for children with a need for special environment for education. The insti-tution is supervised by the Ukrainian Ministry of Education. The main goal of our centre is to enable the youth to acquire professional technical education, reaching a profession adequate to their interests and health condition. The facility is coeducational, but at the moment we are only accommodating boys. Taking into consideration that our facility has to be under constant video surveillance we need a few surveillance cameras and radio stations for safety measures. We are also in need of washing powder, soap, toothpaste, hygiene items for boys, sport equi-pment (volleyball and football nets, balls) and board games.
The address of our facility is the following: vul. Shkilna 5, smt. Balahivka, Oleksan-drivsky rayon, Kirovagradska obl.
Thank you in advance!
Руслан ЧОРНОМОР

Wróć do spisu treści